Kuchyně v Peru

 Z Peru pocházejí plodiny a pochoutky, bez nichž si nedokážeme představit jídelníček i u nás. Jde například o brambory, rajčata, kakao nebo burské oříšky. To je taky jeden z důvodů, proč považuje mnoho návštěvníků peruánskou kuchyni za perlu americké gastronomie.

Ke snídani zde dostaneme ovoce, ovocnou šťávu, rohlíky, čaj, kávu nebo čokoládu. Oběd se zde skládá z malého předkrmu – salátu, polévky a hlavního chodu, který je buď z ryb, drůbeže nebo hovězího masa se zeleninou. Jako příloha se nejčastěji podává rýže, nebo brambory. Z koření se zde hojně používá máta, bazalka nebo petržel.

Peruánským národním nápojem je Inca Kola, což je velmi sladká limonáda žlutozelené barvy. Z alkoholických nápojů je velmi oblíbený světlý rum, který se často míchá s colou.

 

 

Průvodce Peru

Zájezdy do Peru

Základní informace o Peru

Historie Peru

Příroda v Peru

Památky v Peru

Kultura v Peru

Kuchyně v Peru

Tipy na výlety v Peru

Ubytování v Peru

Kde, kam a jak v Peru

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Peru

Amazonas Amazonas Ancash Ancash Apurímac Apurímac Arequipa Arequipa Ayacucho Ayacucho Cajamarca Cajamarca Cusco Cusco Huancavelica Huancavelica Huánuco Huánuco Ica Ica Junín Junín La Libertad La Libertad Lambayeque Lambayeque Lima Lima Lima Lima Loreto Loreto Madre de Dios Madre de Dios Moquegua Moquegua Pasco Pasco Piura Piura Provincia Constitucional del Callao Provincia Constitucional del Callao Puno Puno San Martín San Martín Tacna Tacna Tumbes Tumbes Ucayali Ucayali
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde