Kultura v Peru

Místní domorodci, hlavně ti s indiánskými předky, jsou velice pyšní na svou historii a kulturu. Pokud to budete respektovat a nebudou z vás cítit povyšování "bílého nad indiánem", tak byste neměli mít žádné problémy.

Většina festivalů, slavností a svátků je v Peru spojeno s římskokatolickým kalendářem. Lidé hojně oslavují, zejména ve vysokohorských indiánských vesnicích, kde se katolické svátky spojují s některými regionálními zemědělskými slavnostmi. Při oslavách se hodně tančí, pije, zpívá a pořádají se různé procesí a pochody. Některé svátky jsou historického i politického charakteru jako například Fiestas Patrias (národní svátek nezávislosti). Pokud se zúčastníte jakýchkoliv oslav, věřte, že to pro Vás bude nezapomenutelným zážitkem.

Peru je země plná barev, kde na každém kroku potkáte potomky dávných Inků. Doposud se oblékají do tradičních pestrých krojů, nosí své děti v šátcích na zádech, obdělávají malá políčka a vždy si najdou důvod pro bujarou fiestu.

 

 

Průvodce Peru

Zájezdy do Peru

Základní informace o Peru

Historie Peru

Příroda v Peru

Památky v Peru

Kultura v Peru

Kuchyně v Peru

Tipy na výlety v Peru

Ubytování v Peru

Kde, kam a jak v Peru

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Peru

Amazonas Amazonas Ancash Ancash Apurímac Apurímac Arequipa Arequipa Ayacucho Ayacucho Cajamarca Cajamarca Cusco Cusco Huancavelica Huancavelica Huánuco Huánuco Ica Ica Junín Junín La Libertad La Libertad Lambayeque Lambayeque Lima Lima Lima Lima Loreto Loreto Madre de Dios Madre de Dios Moquegua Moquegua Pasco Pasco Piura Piura Provincia Constitucional del Callao Provincia Constitucional del Callao Puno Puno San Martín San Martín Tacna Tacna Tumbes Tumbes Ucayali Ucayali
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde