Základní informace o Peru

Peru s rozlohou 1 285 220 km² patří mezi státy jižní Ameriky. Sousedí s Bolívií, Brazílií, Chile, Kolumbií a Ekvádorem. Před necelými pěti stoletími bylo území Peru centrem říše Inků, které se táhlo i dál na jih a sever.

Potomci Inků nadále žijí v Andách tradičním způsobem života a představují přibližně polovinu peruánské populace. Hlavním městem je Lima a úředními jazyky jsou španělština, kečujština a ajmarština. Žije tu přes 27 925 000 obyvatel. 90% populace je římskokatolického vyznání.

Měnu představuje peruánský nuevo sol. Pásmo And člení celé území do několika klimatických oblastí. Na pouštích při pobřeží Tichého oceánu je podnebí chladné a suché díky vlivu Humboldtova proudu, na severním pobřeží se díky vlivu jevu El Niño přibližně jednou za pět či šest let objevují období horká a vlhká. Klima And je vysokohorské a rozdílné podle nadmořské výšky. V severovýchodní části země, která spadá do Amazonské nížiny, vládne po celý rok horké a suché podnebí. Nejvyšší horou je Nevado Huascarán a tyčí se ve výšce 6768 m n. m.

 

 

Průvodce Peru

Zájezdy do Peru

Základní informace o Peru

Historie Peru

Příroda v Peru

Památky v Peru

Kultura v Peru

Kuchyně v Peru

Tipy na výlety v Peru

Ubytování v Peru

Kde, kam a jak v Peru

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Peru

Amazonas Amazonas Ancash Ancash Apurímac Apurímac Arequipa Arequipa Ayacucho Ayacucho Cajamarca Cajamarca Cusco Cusco Huancavelica Huancavelica Huánuco Huánuco Ica Ica Junín Junín La Libertad La Libertad Lambayeque Lambayeque Lima Lima Lima Lima Loreto Loreto Madre de Dios Madre de Dios Moquegua Moquegua Pasco Pasco Piura Piura Provincia Constitucional del Callao Provincia Constitucional del Callao Puno Puno San Martín San Martín Tacna Tacna Tumbes Tumbes Ucayali Ucayali
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde